FELHÍVÁS - Az év fiatal jazz-zenésze IV.

FELHÍVÁS
"Az év fiatal jazz-zenésze - 2019."
cím elnyerésére

A Magyar Jazz Szövetség negyedik alkalommal indítja el tehetségkutató versenyét Magyarországon, valamint a határon túl működő, jazz zenét oktató közép-, vagy felsőfokú zeneoktatási intézményben tanuló, magyar állampolgárságú fiatal jazz-zenészek részére.

Nevezési feltételek:

- A pályázó magyar állampolgár.
- A nevezés korhatára: 25 év.
- A pályázó Magyarországon vagy a határon túl működő, jazz zenét oktató közép- vagy felsőfokú zeneoktatási intézmény – hangszeres   vagy ének szakának – hallgatója.
- Az intézmény, vagy a hangszeres tanára, az intézmény keretein belül jelöli őt „Az év fiatal jazz-zenésze - 2019.” címre.

A verseny menete:

A beérkezett jelöléseket a Magyar Jazz Szövetség Vezetőségének tagjaiból alakult három fős szakmai zsűri bírálja el, melynek eredményeként kiválasztott 6-8 jelentkező bekerül a Budapest Jazz Club-ban tartott nyilvános döntőbe.
A döntőben 2 kompozíciót kell előadni: egy szabadon választott sztenderd-et és egyet, amit a zsűri választ ki a repertoárból. A verseny napján, a döntő előtt hangbeállással egybekötött próba lesz a helyszínen.

Döntő - 2019. február 2. Budapest Jazz Club

A döntősök aláírásukkal vállalják, hogy a cím elnyerését követően, a Magyar Jazz Szövetséggel együttműködnek. Ez a dokumentum is elérhető a Magyar Jazz Szövetség honlapján.

A döntő végén két díjat osztunk ki:
1. Szakmai zsűri díj
2. Közönségdíj

Mind a két díjazott érdemes lesz az „Az év fiatal jazz-zenésze 2019.” címre

Amennyiben a zsűri, és a közönség azonos nyertest választ, akkor csak egy győztest hirdetünk. A díjat egy személy csak egyszer nyerheti el.

A zsűri által odaítélt díjjal járó nyeremények:

1. Fellépési lehetőség a Budapest Jazz Club-ban
2. Fellépési lehetőség az If Café-ban
3. Fellépési lehetőség a Magyar Jazz Ünnep 2019-es rendezvényén
4. Részvételi lehetőség a Lamantin Improvizációs Táborban
5. Fellépési lehetőség a 2019. évi Debreceni Jazz Napok-on
6. Média-megjelenés bemutatkozási lehetőséggel

A közönségdíjat elnyerő versenyző nyereménye:

1. Fellépési lehetőség a Budapest Jazz Club-ban
2. Fellépési lehetőség az If Café-ban
3. Fellépési lehetőség a Magyar Jazz Ünnep 2019-es rendezvényén
4. Részvételi lehetőség a Lamantin Improvizációs Táborban
5. Fellépési lehetőség a 2019. évi Debreceni Jazz Napok-on
6. Média-megjelenés bemutatkozási lehetőséggel

A nyeremények nem tartalmazzák az útiköltséget, valamint a költőpénzt.

A nyerteseket a koncerteken minden esetben profi, elismert magyar jazz-zenészek kísérik.

A nyerteseket delegáló oktatási intézmények külön elismerésben részesülnek.

Pályázni a mellékelt NEVEZÉSI LAP-on lehet az alábbi kötelező mellékletek beadásával:

- Az oktatási intézmény hivatalos jelölése (intézményenként maximum három fő részére adható, három különböző hangszeres/énekes tanuló részére)
- A jelölt önéletrajza - koncertképes repertoár jazz sztenderdekből (minimum 20)
- 10-15 perces demó anyag - 2-3 rövid jazz sztenderd, téma, és improvizációs játék – Youtube-ra feltöltve, link megadásával.

Az adatalapot és mellékleteit e-mailben kell megküldeni a Magyar Jazz Szövetség Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címére legkésőbb 2018. december 31-éig.

Magyar Jazz Szövetség

Támogató: