VERSENYFELHÍVÁS - III. Csepregi Gyula Szaxofonverseny

A Magyar Jazz Szövetség meghirdeti a Magyar Jazz Szövetség egykori alelnöke emléke előtt tisztelegve a III. Csepregi Gyula Szaxofonversenyét fiatal, magyar állampolgárságú szaxofonosok részére.

A nevezés korhatára 30 év (A döntő napjáig be nem töltött 30. életév – 1991. október 25. után születettek).

Díjak:

I.   helyezés                         700.000,- Ft
II.  helyezés                         500.000,- Ft
III. helyezés                         300.000,- Ft

(A díjak bruttó összegben értendők, számla ellenében kerülnek kifizetésre.)

Különdíj: ajándékok a Fontrade Music jóvoltából

A verseny két részből áll.

I. Online elődöntő

A pályázat keretében kötelezően beadandó:

1. Groovin’ High - J. Aebersold Vol.43. letölthető kotta (Bb, C, Eb) alapján - amennyiben a zenekari kíséret nem megoldható a jelentkező számára a felvételhez, úgy a fenti Vol.43-as füzet kíséretére játszott szólót is elfogadjuk.
2. Egy szabadon választott darab

A jeligés pályázatokat mp3 formátumban kérjük feltölteni legkésőbb 2021. október 3-án éjfélig a TÁRHELYRE a következő elnevezéssel: jelige_darabcím. (Pl.: flamingo_Groovin’ High.mp3.)

A pályaműveket név nélkül, jeligével kell benyújtani.

A versenyző adatait ezzel egyidejűleg e-mailben kérjük megküldeni a Magyar Jazz Szövetség e-mailcímére (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) az alábbiak szerint:

E-mail tárgya: Csepregi Gyula Szaxofonverseny – „jelige”
Tartalom: név, lakcím, telefonszám, e-mail cím, születési év.
Csatolmányban kérjük megküldeni a személyi igazolvány másolatát, mely tartalmazza a születési időt.

Az online beadott anyagok alapján előválogatás történik, ahonnan a döntőbe jutnak a versenyzők.

Az előválogatás eredményhirdetéséig a pályaművek titkosak.

A döntőbe jutott pályázókat e-mailben értesítjük legkésőbb 2021. október 11-ig.

II. Döntő 2021. október 25. 15.00

A  döntőben két kötelező és egy szabadon választott darabot kell bemutatni.

1. Csepregi Gyula: Pied Piper (letölthető kotta) (hanganyag)
2. My One And Only Love - J. Aebersold Vol.51, letölthető kotta (Bb, C, Eb) alapján.
3. Egy szabadon választott darab

Össz. műsoridő maximum 15 perc!

A döntőben a versenyzők zongora - bőgő - dob összeállítású trió kíséretében játszanak élőben.  A kísérő trióval való próbára a Budapest Jazz Clubban 2021. október 24-én 10-18 óra között, előzetesen egyeztetett időpontban van lehetőség. Az eredményhirdetésre és a zsűri értékelésére közvetlenül a verseny után kerül sor.

A PÁLYÁZATBAN SZEREPLŐ DARABOKAT IGÉNY ESETÉN MP3 FORMÁTUMBAN E-MAILBEN MEGKÜLDJÜK.